Utanmaz avcıların akıl almaz bıldırcın tuzağı

Özellikle yüksek noktalara kurulan ve çıkardığı sahte bıldırcın sesi ile çevredeki bıldırcınların o bölgede toplanarak avlanmalarını sağlayan hoparlör ve aküden oluşan 2 ses cihazına el konuldu. Cihazların sahipleri ise belirlenemedi.

2 SES CİHAZI ELE GEÇİRİLDİ

Doğa koruma ve Milli parklar genel müdürlüğü Kahramanmaraş Elbistan şefliğine bağlı ekipler gece yapılan av koruma kontrol faaliyetlerinde 2 (iki) adet ses cihazı bulunarak muhafaza altına aldı.

Doğa Koruma ve Av Koruma kontrol çalışmaları sonucunda avlanma usul ve eselarina uymayarak elektrikli ses yayan cihazı avlağa yerleştirerek avlanmayı planlayan kimliği tesqit edilemeyen avcı ya da avcılar tarafından yerleştirilen cihaz bulunarak muhafaza altına alan ekipler çalışmalarını gece boyunca sürdürdüler

DKMP genel müdürlüğü 15 inci bölge müdürlüğüne bağlı Sivas ve Elazığ ekiplerde yaptıkları çalışmada 4915 sayılı Kara Avcılığı kanunu göre avcılıkta kullanımı yasaklanan faili meçhul bıldırcın sesi çıkaran cihaza ve aküler ele geçirdi.

4 KİŞİ HAKKINDA YASAL İŞLEM

Sivas Şube Müdürlüğü ekipleri de Kangal Divriği ve Gürün ilçelerinde yapılan Doğa Koruma ve Av Koruma kontrol faaliyetinde 46 avcıyı kontrol edip 4 kişi hakkında yasal işlem yaptı.

Ekipler avda kullanılan 1 adet bıldırcın sesi çıkaran cihaz ve aküye imha edilmek üzere el koydu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x