Özgür Özel mazbatasını aldı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda, partinin Genel Başkanlığına seçilen Özgür Özel, mazbatasını TBMM’deki odasında düzenlenen törenle aldı. Özel’e mazbatasını veren CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, “Ülkemize, partimize, 85 milyona hayırlı olsun, hayırlı olacağını da biliyorum.”ifadesini kullandı.

Özgür Özel de makamda Mustafa Kemal Atatürk’ten başlayarak önceki CHP genel başkanlarının fotoğraflarının yer aldığını, bundan sonra eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da fotoğrafının burada hep olacağını söyledi.

Özel, “Bu oda, İsmet İnönü’nün odası. Bu odada İsmet Paşa ile Bülent Ecevit’in tarihi fotoğrafları var. Bu odada bugüne kadar görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. 8 yıldır CHP Grup Başkanvekili olarak partimi Meclis’te temsil ettim.” diye konuştu.

Makam odasında CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak mazbatayı almasının kendisi için büyük bir onur olduğunu vurgulayan Özel, “Hepimizin birbirine emeği var ama şimdi karşımda parlamento muhabirleri, CHP’yi takip eden gazeteci arkadaşlarımız var. Sizin de bizde emeğiniz çok. Bizim size emeğimiz yok, yükümüz çok. 8 yıl sonunda CHP Genel Başkanı olduysak bu 8 yıl boyunca sizin Meclis çatısı altında Türkiye’ye aktardığınız haberler sayesinde oldu. Bizim, Türkiye’nin 81 ilinde yaptığımız çalışmalar sayesinde oldu.” ifadelerini kullandı.

“ANSINIZ GECE 2’DE GELEBİLİRİ”M  

Meclis tutanaklarına meraklı olduğunu kaydeden Özel, tutanaklarda gördüğü bir ayrıntıyı aktararak şöyle devam etti:

“Gördüğüm bir şey vardı. Bülent Ecevit’i diğer tüm liderlerden ayıran özellik, Meclis’e verdiği önemdi. Ankara’ya girerken kuliste bir çay içmek, bazen girip müzakereleri izlemek… Grup başkanvekillerimize de söyledim. Eğer başarabilirsem, olabilirse uzun gecelerde sürpriz ziyaretler yapmayı, önemli oturumları izlemeyi… Genel Başkan olarak bazı oturumlarda, sadece bütçede değil bazen de sürpriz, çok önemsiz görünen oturumlarda olacağım. ‘Ansızın gece 2’de gelebilirim’ diyorum. Ali Mahir Başarır da ‘Başkanım bu düpedüz yoklama’ diyor. Grubumuzu, yorgun olduğu saatlerde ziyaret etmeyi düşünüyorum.”

Özel, gelecek hafta bir aksilik olmazsa Meclis grup toplantısı da yapacaklarını söyledi.

Özgür Özel, “tutun arkadaşlar ucundan hepinizin emeği var bunda” diyerek mazbatasını arkadaşlarına teslim etti ve toplu fotoğraf çektirdi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x