Mansur Yavaş’tan Ankaragücü Çıkışı: “Kabul Etmeyeceğiz”

MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırı gerçekleştiren Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, saldırı sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Saldırının ardından yaptığı açıklama ile Ankaracü’ndeki görevinden istifa eden Koca, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından PFDK’ye sevk edilirken, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, konu hakkında dikkat çekici bir paylaşım yaptı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı eleştiren Yavaş, verilecek cezanın MKE Ankaragücü’nü kapsamaması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“CAMİANIN CEZALANDIRILMASINI KABUL ETMEYECEĞİZ”

“11 Aralık Pazartesi günü oynanan MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçının ardından yaşanan, hiç kimsenin tasvip etmediği, sporun barış ve kardeşlik hukuku ile sportmenliğe aykırı olay hepimizi derinden üzdü.

Olayın ardından devletimizin tüm birimleri harekete geçmiş ve sorumlular hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır.

Tüm bunlara rağmen, bazı çevrelerce “MKE Ankaragücü küme düşürülecek” söylemlerinin üretilmeye başladığını ve Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına zarar verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde camianın tamamına uygulanması gibi bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Ankaragücü, Türk’ün kutlu zaferi olan Kurtuluş Savaşı’nın, İmalat-ı Harbiye’nin; bu uğurda çalışan, üreten, can veren vatan sevdalılarının kulübüdür. Asla yalnız değildir, Ata’mızdan bize emanettir.

Tüm bu nedenlerle, kişilerin yaptığı hataların 113 yıllık MKE Ankaragücü camiasına mâl edilmemesi gerektiğini bir kez daha belirtiyor, bu konuda tüm kamuoyunun hassasiyetle davranacağına yürekten inanıyorum.

Saygılarımla…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x