Emre Belözoğlu: Mesut Özil şimdi bizimle değil

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, UEFA Avrupa Konferans Ligi son 16 turunda Belçika’nın Gent ekibine konuk olacakları maçtan avantajlı bir neticeyle ayrılmak istediklerini söyledi.

Emre Belözoğlu, müsabakanın oynanacağı Ghelamco Arena’da düzenlenen basın toplantısında, sözlerine 8 Mart Dünya Kadınları Günü’nü kutlayarak başladı.

Gent ile yapacakları müsabakanın zor geçeceğini aktaran Belözoğlu, “Her iki takım için de zor bir maç olacak. Biz çok zorlu bir ligin temsilcisi olarak buraya geldik. Şu an 3 Türk takımı Avrupa’da mücadele ediyor. UEFA Konferans Ligi’nde de önemli takımları yenerek buraya geldik. İki taraf için de zorlu bir maç olacak. UEFA Avrupa Konferans Ligi ana hedeflerimizden birisi. Bu turu geçip, çeyrek finale kalmak istiyoruz” diye konuştu.

“SON ZAMANLARDA İYİ ANTRENMAN YAPAMADI”

Emre Belözoğlu, yaşadığı bel rahatsızlığı nedeniyle takımdan ayrı olan Mesut Özil’in durumuyla ilgili soruyu, “Mesut Özil şimdi bizimle değil. Ne yazık ki kendisinin bir bel rahatsızlığı var. Son zamanlarda iyi antrenman yapamadı. Operasyondan sonra 1-2 hafta takımla çalıştı ama sonrasında bizimle olamadı. Şu anda gözüken 1-2 haftalık tedavi süreci olacak. Ondan sonrasına bakacağız” şeklinde yanıtladı.

Belözoğlu, yollarını ayırdıkları Junior Caiçara’nın Medipol Başakşehir’e büyük hizmetleri geçtiğini belirterek, “Kariyeri için bir karar vermesi gerekiyordu. Tendonunda sakatlığı olduğu için ameliyat olması lazımdı. Bu nedenle 6-7 ay futboldan uzak kalacak. Kendisinin önünü açmak istedik. Karşılıklı anlaşmayla sözleşmesini feshettik. Herhangi bir kırgınlık yok” ifadelerini kullandı.

“BİZİM İÇİN KOLAY BİR SÜREÇ DEĞİL”

Emre Belözoğlu, Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla çok acı günler geçirdiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan hayatının futboldan çok önemli olduğu gerçeğini kabul ediyoruz. İşimiz futbol ama bizim için kolay bir süreç değil. Sahaya, maçlara motive olmak… Ülkemiz çok büyük bir acı yaşadı. Belki de dünyada son 100 yılda yaşanan en büyük felaketi ülkemiz yaşadı. Acımız hala çok taze. Lige verilen ara ister istemez bizim oyunumuzu da hantallaştıracaktır. Bunu bir an önce atlatmak istiyoruz. Önümüzde hedeflerimiz var. Bunu yapabilecek gücümüz var. Hayat devam ediyor. Etmesi de gerekiyor. Üç takım olarak ülke insanının yüzünü bir nebze güldürmek istiyoruz. Türkiye’nin futboldaki puan ortalamasını yükseltmek ve puanına katkı vermek de en büyük amacımız. Türkiye’nin yüzünü futbolda bu anlamda güldürecek süreçlerin oluşması için daha çok Türk takımının Avrupa kupalarına katılması gerekiyor. Biz de bunlardan birisi olarak ülke puanına katkı veriyoruz.”

Kadrolarında birçok önemli futbolcunun olduğunu anlatan Emre Belözoğlu, “Bazılarını 90 dakika, bazılarını da sonradan oyuna alacağım. Hepsine ihtiyacımız var. İyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Burada iki maç olduğunu düşünerek hareket edeceğiz. Skordan öte oyuna motiveyiz. Buradan mutlu skorla ayrılmak bizi evimizde güçlü kılacaktır. Unutulmaması gereken, bunun iki ayaklı bir maç olduğudur. Buna göre plan yaptık. Çeyrek finale ismimizi yazdırmak istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir