Deprem bölgesi Hatay’da 8 Mart: İKD dayanışma etkinlikleri düzenledi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı illerden Hatay‘da kadınlar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü‘nü çadırlarda karşıladı.

Depremin ilk günlerinden beri felaketin yaralarını sarmak için bölgede bulunan İlerici Kadınlar Derneği de (İKD) 8 Mart dolayısıyla İskenderun, Defne ve Samandağ‘da dayanışma etkinlikleri düzenledi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen dayanışma kolilerinin depremzedelere ulaştırıldığı etkinliklerde sanatçılar Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ve Gülsen Tuncer de yer aldı.

Sanatçı Mercan Erzincan etkinlikler vesilesiyle yaptığı konuşmada “Çok karışık duygular içindeyiz, acınızı derinden paylaşıyoruz. 8 Mart’ta sizlerle dertleşip bir arada olmak istedik. Umarım sizlerle beraber türküler söyleyip gününüze bir nebze dayanışmayla renk katabiliriz” dedi.

İKD Genel Sekreteri Nuray Yenil de konuşmasında “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, bizler için önemli bir miras. Ne yazık ki bir afet yaşadık, bu afet rant politikaları ve ihmal nedeniyle bir felakete dönüştü. Gönül isterdi ki çok daha güzel koşullarda bir araya gelelim. Ancak sizlerle bir arada olmak bizlere de güç veriyor. Tüm İKD’liler adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününüzü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir