Ali Koç’tan flaş açıklamalar! Play-off ve yeni yabancı sayısı

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, vakıfın toplantısının ardından Süper Lig’de play-off kuralının uygulanıp uygulanmayacağı ve yeni yabancı sayısı kuralı hakkında açıklamalarda bulundu. 

“Böyle bir değişiklik ne kadar mantıklı”

Başkan Koç gündemdeki play-off konusu hakkında, “Play-off konusu, basında gündeme geliyor. Burada etraflıca bir tartışma olmadı. Sezonun önemli bölümünün bittiği noktada, böyle radikal bir değişikliğe gitmek ne kadar mantıklı, emin değilim.” dedi. 

“17 Nisan’da bir toplantımız olacak”

Gelecek sezon yabancı sayısının kaç olacağıyla ilgili konuşan Ali Koç “17 Nisan’da muhtelif konularda bir istişare toplantımız olacak. Yabancı kuralında bizim arzumuz, bu son transfer penceresinde bu konunun netlik kazanması, 5 yıl boyunca uygulanması, biz de ona göre planlarımızı yapalım. Bizim gibi diğer kulüpler de önümüzdeki sezonun planlamasını yapıyorlardır. Pek çok kulüpte sözleşmesi bitmiş oyuncular var. Görünen o ki, önümüzdeki sezona uygulanabilecek somut bir model yok. Bizim acelemiz yok. Bununla ilgili bir çalıştay yaptık, federasyona görüşlerimizi ilettik. Federasyon bir çalışma yaptı, bize sunacak. O çalışmalar çerçevesinde 2024-2025 sezonu olarak tahmin ediyorum, nasıl 5 yıllık planlama kararlaştırıp uygulanacak.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir